Hosting Paketlerinde Ücretsiz Domain Kayıt/Transfer Turhost.com

Joomla! 3.8 Sürümü için Planlama

Joomla! 3.8 sürümü için planımızı paylaşmaktan memnuniyet duyuyoruz ve hazırlık aşamasındaki sürüm için yardım isteğinde bulunmaktayız. Bu özellik ile URL'de ID kimliklerinden kurtulmuş olacağız. Joomla! 3.8 ile gelecek olan özellikler ve geliştirmelere göz atalım.

Başlıca Özellikleri

Joomla! 3.8'in iki önemli özelliği var: yeni yönlendirme sistemi ve Joomla! 4.0 ile ileri uyumluluk katmanının başlangıcı.

Yönlendirici

Yıllar boyu süre alan bir proje, yeni yönlendirme sistemi sonunda Joomla! 3.8'de kullanıcılar tarafından kullanılabilecek. Yöneltici, URL'lerin oluşturulması ve işlenmesi için geliştiricilere yeni ve daha esnek bir arabirim tanımlıyor ve son kullanıcılara, URL'lerin görüntülenme biçimiyle (URL'den içerik öğesi kimliklerini kaldırma isteği de dahil olmak üzere) daha fazla seçenek sunuyor. Bu sürümde, yeni yönlendiriciyi (İçerik, Kişi, Kullanıcılar ve Haber Beslemeleri) destekleyen bileşenler için yönlendiriciyi üç farklı yapılandırmadan birinde çalışacak şekilde ayarlamak mümkün olacak. Geçerli yönlendirme sistemi (Yeni yüklemeler için varsayılan davranış ve mevcut siteler için yükseltme yapılırken genellikle önerilecek seçenek kalacaktır), yeni yönlendirme sistemi ve içerik öğesi kimlikleri kaldırılan yeni yönlendirme sistemi oluyor.

Hayvanlar Fotoğraf Galerisi Kategori Sayfası:

  • Mevcut yönlendirici: /article-categories/72-park-site/photo-gallery/animals
  • Kimliği olan yeni yönlendirici: /article-categories/26-park-site/28-photo-gallery/72-animals
  • Kimliği olmayan yeni yönlendirici: /article-categories/park-site/photo-gallery/animals

Koala Makale Sayfası:

  • Mevcut yönlendirici: /article-categories/72-park-site/photo-gallery/animals/25-koala
  • Kimliği olan yeni yönlendirici: /article-categories/26-park-site/28-photo-gallery/72-animals/25-koala
  • Kimliği olmayan yeni yönlendirici: /article-categories/park-site/photo-gallery/animals/koala

Yukarıda gösterildiği gibi, yönlendirme sisteminin değiştirilmesinin bir sayfanın URL'sini değiştirebileceği ve mevcut bir sayfanın 404 yanıt vermesine neden olduğu durumlar var. GitHub'da #14848 konuda, eski URL'leri bir miktar çalışmaya devam ettirmek için bir geçiş planı için fikir tartışmasına açıktır. Bu konuyla ilgili yeni fikirler ve destek verebilirsiniz.

Daha fazla bilgi edinmek için lütfen tıklayın.

 

Bir hesabınız yok mu? Şimdi Üye Ol!

Hesabınıza giriş yapın