Hosting Paketlerinde Ücretsiz Domain Kayıt/Transfer Turhost.com

Joomla 3.8 Sürüm Adayı

Joomla! Projesi, dördüncü Joomla! 3.8 Release Candidate sürümünü duyurmaktan mutluluk duyar. Topluluk üyeleri önümüzdeki 3.8 kararlı sürümü için kalite güvencesi sağlamak amacıyla paketini indirip kurabilir ve test edebilirler.

Joomla! 3 serinin dokuzuncu standart vadeli destek sürümü olan 3.8, Joomla! CMS'nin en son ana sürümüdür. Joomla! 3.7'den 3.8'e yükseltme yada göç paketi değildir bunu sakın unutmayın! Beta sürümleri SADECE test için tasarlanmıştır. Beta sürümünü hiç bir şekilde yayında olan sitenizde yükseltme yaparak kullanmayınız!

Bu sürüm nedir?

Bu yalnızca deneme sitelerinde kullanılması gereken bir beta sürümüdür. Beta sürümleri ile yayında olan sitelerinizi yükseltme yapmayınız!
Joomla! geliştiricileri, Joomla! kararlı sürümü için uzantılar, şablonlar hazırlamak ve bu sürüm ile çalışması önerilir! Kullanıcıların paketi sorunlar için test etmeleri ve sorunları Joomla! CMS Sorun İzleyici'de rapor etmeleri istenmektedir.

Lütfen, yayında olan sitenizde hiçbir şekilde beta sürümüne yükseltmeyin ve beta yalnızca test amaçlıdır. Ayrıca Beta'dan yükseltme yolu bulunmadığından, yeni bir siteye beta sürümü ile başlatmayın.

JOOMLA! 3.8 RELEASE CANDIDATE İNDİR 

Kararlı sürüm ne zaman?

Şu anki zamanlama programı şu şekildedir:

  • 12 Eylül 2017 - 3.8 Sürüm Adayı 2 Gerekliyse
  • 19 Eylül 2017 - 3.8 Kararlı Sürüm

Lütfen yayınlanma tarihinin, gönüllülerin mevcudiyetine ve kontrolümüz dışındaki koşullara bağlı olduğunu unutmayın. Yeni sürümü sağlamlaştırmaya yardımcı olmak için test ve raporlamaya katılabilirsiniz (Aşağıda “Nasıl yardımcı olabilirsiniz” bölümüne bakınız...).

Joomla! 3.8'de hangi hatalar giderildi?

Çözümlenen sorunların tam listesi GitHub'da bulabilirsiniz.

Joomla! 3.8 Yenilikler

En büyük soru şu ki, Joomla! 3.8'deki yenilikler nelerdir?

İşte bazı yeni özellikler ...

  • Yeni Yönlendirme Sistemi - Yeni yönlendirme sistemi kullanıcılara, URL'lerden kimlikleri kaldırma da dahil olmak üzere, URL yapısı üzerinde daha fazla kontrol imkanı sağlıyor.
  • Joomla! 4 Uyumluluk Katmanı - Joomla! 4'teki gelişme, PHP ad alanlarını kullanmak için sınıfların taşınmasıyla çekirdek kodun nasıl yapılandırıldığı konusunda bazı değişiklikler yapmıştır. Joomla 3.8, geliştiricilerin eski sınıf adlarını kullanmalarına izin vermek için yeni bir sınıf adının yapısından yararlanmalarını sağlamak için bir eşleme katmanı içeriyor.
  • Geliştirilmiş Örnek Veri Kurulumu - Şimdi, yükleme işlemini tamamladıktan sonra sitenizin arka uç içine örnek veri yüklemek mümkündür, bu, kullanıcıların kendi uzantıları için kolay kurulum sağlayan örnek veri sağlamak için kendi genel veri gruplarını veya uzantı geliştiricilerini oluşturmalarına izin verebilir.
  • Sodium Şifreleme Desteği - PHP 7.2, şifrelenmiş verilerin işlenmesine yönelik yeni sodium eklentiyi bu kütüphanenin bir dolgusu aracılığıyla sunar. Joomla! bu yeni API'yi tüm kullanıcılarımız için PHP 7.2'ye yükseltmeden önce kullanılabilir hale getiriyor.
  • Ve daha fazlası ...

Joomla! 3.8 hakkında daha fazla bilgi için lütfen tıklayın.

Bir hesabınız yok mu? Şimdi Üye Ol!

Hesabınıza giriş yapın