Joomla'da İki Faktörlü Kimlik Doğrulama Nasıl Etkinleştirilir

Joomla'da İki Faktörlü Kimlik Doğrulama Nasıl Etkinleştirilir

İki Faktörlü Kimlik Doğrulama, Joomla! sitenize fazladan bir güvenlik katmanı ekleyen bir güvenlik özelliğidir. İki Faktörlü Kimlik Doğrulama (2FA), popüler çevrimiçi hizmetlerin çoğunda yaygın olarak kullanılmaktadır. Joomla! sitenizde İki Faktörlü Kimlik Doğrulamayı nasıl etkinleştireceğiniz aşağıda açıklanmıştır. Bu belge'de, Google Kimlik Belirleyici anlatılmıştır.

Joomla! Şablon Modül Pozisyonunu Önizlemesi

Joomla! Şablon Modül Pozisyonunu Önizlemesi

Joomla! Pozisyonu Nedir?

Her Joomla! şablon düzeni, Joomla! modüllerini yayınlayabileceğiniz konumlarla inşa edilmiştir. Her konum, farklı içerik türleriyle doldurulacak bir şablonda yer tutucudur. Her şablonda ki konum sistemi, tasarımcıya bağlı olarak farklıdır, çünkü her şablon farklı düzen yapısına, konum sayısına sahip olabilir.

Joomla! Veritabanı Nasıl Onarılır?

Joomla! Veritabanı Nasıl Onarılır?

Joomla! tarafından "Database Fix" (Veritabanı Onarma) adlı 2.5 sürümünden bu yana yeni bir araç tanıtıldı. Bu, joomla! web sitenizde sorun yaşıyorsanız veritabanı sorunlarını düzeltmek için çok kullanışlı bir araçtır.

Joomla! Şablonu Nasıl Kurulur?

Joomla! Şablonu Nasıl Kurulur?

Bu eğitimde yeni bir Joomla! şablonu nasıl kurulacağı ve web siteniz için varsayılan olarak nasıl ayarlanacağı açıklanmaktadır. Yapmanız gereken ilk şey, siteniz için kullanmak istediğiniz yeni Joomla şablonunu sabit diskinize indirmek.

Joomla! Google reCAPTCHA Nasıl Kurulur?

Joomla! Google reCAPTCHA Nasıl Kurulur?

Google reCAPTCHA, Joomla! web sitenizi istenmeyen form gönderimlerinden koruyan etkili bir güvenlik çözümüdür. Bu spam yorumları veya hesap kayıtları olsun (çoğunlukla botlardan). Bu öğretici de, hem Joomla! varsayılan iletişim formu hem de kayıt eklentisinde Google reCAPTCHA'nın (normal ve görünmez) nasıl kullanılacağını öğreneceğiz.

Joomla!® Keşfedin

Joomla!® Haberler

Joomla!® Destek

Sosyal Ağlar

© 2005 - 2023 Joomlatr.org. Her hakkı saklıdır.
Joomla!® name is used under a limited license from Open Source Matters in the United States and other countries. Joomlatr.org is not affiliated with or endorsed by Open Source Matters or the Joomla! Project.