Domain
Joomla! Şablon Modül Pozisyonunu Önizlemesi

Joomla! Şablon Modül Pozisyonunu Önizlemesi

Joomla! Pozisyonu Nedir?

Her Joomla! şablon düzeni, Joomla! modüllerini yayınlayabileceğiniz konumlarla inşa edilmiştir. Her konum, farklı içerik türleriyle doldurulacak bir şablonda yer tutucudur. Her şablonda ki konum sistemi, tasarımcıya bağlı olarak farklıdır, çünkü her şablon farklı düzen yapısına, konum sayısına sahip olabilir.

Joomla! Şablonu Nasıl Kurulur?

Joomla! Şablonu Nasıl Kurulur?

Bu eğitimde yeni bir Joomla! şablonu nasıl kurulacağı ve web siteniz için varsayılan olarak nasıl ayarlanacağı açıklanmaktadır. Yapmanız gereken ilk şey, siteniz için kullanmak istediğiniz yeni Joomla şablonunu sabit diskinize indirmek.

Joomla! Google reCAPTCHA Nasıl Kurulur?

Joomla! Google reCAPTCHA Nasıl Kurulur?

Google reCAPTCHA, Joomla! web sitenizi istenmeyen form gönderimlerinden koruyan etkili bir güvenlik çözümüdür. Bu spam yorumları veya hesap kayıtları olsun (çoğunlukla botlardan). Bu öğretici de, hem Joomla! varsayılan iletişim formu hem de kayıt eklentisinde Google reCAPTCHA'nın (normal ve görünmez) nasıl kullanılacağını öğreneceğiz.

Joomla! Veritabanı Nasıl Onarılır?

Joomla! Veritabanı Nasıl Onarılır?

Joomla! tarafından "Database Fix" (Veritabanı Onarma) adlı 2.5 sürümünden bu yana yeni bir araç tanıtıldı. Bu, joomla! web sitenizde sorun yaşıyorsanız veritabanı sorunlarını düzeltmek için çok kullanışlı bir araçtır.

Arama Motoru Dostu (SEF) URL'lerini Etkinleştirme

Arama Motoru Dostu (SEF) URL'lerini Etkinleştirme

SEO, arama motorunun daha iyi anlayabileceği ve arama sonucunda daha yüksek bir yer vereceği sitenizi optimize etme yoludur. Günümüzde milyonlarca kullanıcı sorgusunu arama motorunda arıyor ve arama motoru onlara cevaplar veya çözümler sunuyor.

Joomla!™ Keşfedin

Joomla!™ Haberler

Joomla!™ Destek

Sosyal Ağlar

© 2005 - 2020 Joomlatr.org. Her hakkı saklıdır.
Joomla!® Web Tasarım: Uğur Uygur
Joomla!® name is used under a limited license from Open Source Matters in the United States and other countries. Joomlatr.org is not affiliated with or endorsed by Open Source Matters or the Joomla! Project.