Joomla'da Menü Öğelerini Kategorilerle Bağlama

Joomla'da Menü Öğelerini Kategorilerle Bağlama

Joomla’da, web sitenizin kullanıcıları tarafından görülecek kategorilere ayrılmış makaleler için, Joomla! menü öğelerini yayınlamak istediğiniz makaleleri içeren Joomla! kategorilerine bağlamanız gerekir. Kategoriyi menü öğesine bağlayarak, kategorideki tüm makalelere ilgili menü öğesi aracılığıyla erişilebilir.

Sitenizdeki belirli bir kategoriye, yeni bir menü öğesi oluşturmak için aşağıdaki adımları izleyin:

  • Yönetim Paneli den Menüler - Ana Menü - Yeni Menü Öğesi Ekle'ye tıklayın.

Joomla! Yeni Menü Öğesi sayfasını görüntüler.

  • Menü Öğesi Türü alanının yanındaki Seç düğmesini tıklayın.

Menü Öğesi Türü adında küçük bir pencere açılacak. Bu alıştırma için Kategori Listesi'ni seçin. Seçtiğin anda küçük pencere kapanacak, Menüler- Yeni Öğe sayfasına geri döneceksiniz.

Bu seçenek aslında bir blog oluşturmuyor. Joomla’nın, belirli bir kategorideki her makalenin özetleneceğini (ilk cümle veya iki tanesi gösterileceğini) ve kullanıcıların makalenin geri kalanını okuyabilmesi için Daha Fazla Oku bağlantısı ekleyebileceğinizi söylemenin bir yolu.

Menüler - Yeni Öğe sayfasının solunda, Kategori Seçiniz alanının yanındaki Seç butonuna tıklayın. Daha önceden oluşturduğunuz kategoriyi seçin. Örnek: Kategori Başlığı

Seçtiğin anda küçük pencere kapanacak, Menüler- Yeni Öğe sayfasına geri döneceksiniz.

  • Menü Başlığı: metin kutusuna yeni menü öğesi için bir başlık girin.
  • Sağ alanda Üst Öğe seçimi bulunuyor. Bu seçimi Menü Öğesi Kökü olarak bırakırsanız, Anasayfa üst menüde yeni bağlantı açar. Bunu başka bir menünün alt bağlantısı olarak'ta ayarlayabilirsiniz.
  • Bir web tarayıcısından Anasayfa'yı görüntüleyin veya Yönetim Paneli sayfasının en alt sol menüden Siteyi Görüntüle bağlantısını tıklayın.

İlgili Makaleler

Joomla!® Keşfedin

Joomla!® Haberler

Joomla!® Destek

Sosyal Ağlar

© 2005 - 2023 Joomlatr.org. Her hakkı saklıdır.
Joomla!® name is used under a limited license from Open Source Matters in the United States and other countries. Joomlatr.org is not affiliated with or endorsed by Open Source Matters or the Joomla! Project.