Joomla! Eklentileri Nasıl Kurulur?

Joomla! Eklentileri Nasıl Kurulur?

Joomla! varsayılan olarak birçok yerleşik fonksiyonla birlikte gelse de, eklentileriyle, sitenize yalnızca birkaç tıklamayla yepyeni bir işlevsellik ekleyebilirsiniz. Burada, sitenize uzantı eklemek için kullanılabilecek üç yöntem açıklanmaktadır.

Bu işlem, şablonlar, modüller, bileşenler ve pluginler (uyumlu ek) için aynıdır.

  • Joomla! Yönetim Paneline giriş yapın.
  • Üst menü - Eklentiler - Yönet - Kur tıklayın.

Joomla! Eklenti Yöneticisini açtıktan sonra, eklentiyi yüklemek için seçebileceğiniz üç seçeneğiniz vardır. Çoğu durumda, ilk seçenek kullanılır, ancak alternatifler olduğunu bilmek güzel.

Seçenek 1 - Paket Dosya Yükle

Bu mevcut en uygun seçeneklerden biridir. Yapmanız gereken tek şey Dosyayı yüklemek için taşıyıp bırakın yada dosyaya gözat butonuna basmanız, yerel bilgisayarınızdan eklentiyi seçmek işlem bu kadar basit.

 

Seçenek 2 - Dizinden Kur

Bu seçenek, sunucunun PHP yükleme Dosya boyut sınırlamasını aşan ve önceki yöntemle yüklenemeyen büyük eklentiler için uygundur. Bu tür bileşenler, modüller veya eklentiler, FTP ile çok daha büyük dosyaları aktarabildiğinden, sunucu hesabınızdaki bir klasöre FTP yoluyla yüklenmelidir. Eklentinizi yüklemek için FTP'den joomla! kurulu dizine gidin ve tmp klsörüne zipli paketi yükleyin.

Eklenti dizini sunucu hesabınıza yükledikten sonra, Eklenti Yöneticisi'ne gidin ve Klasörden Kur sekmesini seçin. Bu klasöre giden yolu belirtin. Son olarak, Denetleve Kur butonuna basın. Joomla! belirttiğiniz klasörü kontrol edecek ve doğru yüklenmişse eklentiyi yükleyecektir.

Seçenek 3 - Bağlantıdan Kur

Joomla! eklentileri yüklemesi için mevcut üçüncü seçenek bir URL olsa da doğrudan. Yapmanız gereken tek şey, kurmak istediğiniz eklentiyle birlikte zip arşivinin doğrudan adresini girmek ve Denetle ve Kur butonuna basmak. Joomla! sizin için gerekli kurulumları indirecek, ayıklayacak ve yapacak.

İlgili Makaleler

Joomla!® Keşfedin

Joomla!® Haberler

Joomla!® Destek

Sosyal Ağlar

© 2005 - 2023 Joomlatr.org. Her hakkı saklıdır.
Joomla!® name is used under a limited license from Open Source Matters in the United States and other countries. Joomlatr.org is not affiliated with or endorsed by Open Source Matters or the Joomla! Project.