Doğum Günü Hediyesi Duyurusu - Joomla 4 Kararlı Sürüm 17 Ağustos

Doğum Günü Hediyesi Duyurusu - Joomla 4 Kararlı Sürüm 17 Ağustos

Joomla! Projesi, Joomla! CMS 4.0 Kararlı sürüm ve Joomla! 3.10 Kararlı sürümünün planlanan sürümlerini duyurmaktan mutluluk duyar.

Joomla! 17 Ağustos 2021'de 16 yaşında olacak

Joomla! Projesi, doğum günü kutlamalarına denk gelecek şekilde Joomla 4.0 ve Joomla 3.10'un planlanan lansmanını duyurmaktan büyük gurur duymaktadır.

Joomla 4 Siz

Yaklaşık dokuz yıldır yapım aşamasında olan Joomla 4 sonunda burada. Bu açık kaynaklı topluluk projesi, 16 yılda 123.000.000 defadan fazla indirilmiş bir İçerik Yönetim Sistemi sağladı. 77 dile ve 2,5 milyondan fazla siteye çevrildi. %3.1 ile Joomla, internetteki her 50 web sitesinden birini oluşturan üçüncü en popüler CMS'dir. Tüm iş web sitelerinin %9'undan fazlası ile Joomla'nın erişilebilirlik, hız, güvenlik ve kutunun dışında SEO'ya verdiği önem, onu genişlemek ve büyümek isteyen siteler için tercih edilen CMS haline getiriyor.

Joomla 4: Güvenebileceğiniz ürünler sunan 16 yıllık deneyime sahip, tamamen gönüllü olarak oluşturulmuş CMS'yi indirmek ve kullanmak ücretsizdir.

Joomla 4 Erişilebilirlik

Sitenizin boyutu ne olursa olsun, erişilebilirlik bir zorunluluktur ve en başından itibaren Joomla 4 sınıfının en iyi erişilebilirliğini sunar. Düzen, kontrast ve altyapının tümü, tüm ziyaretçilerinizin faydalanabilmesi için yerleşik erişilebilirliğe sahiptir. W3C Erişilebilirlik Yönergeleri (WCAG) 2.0'ı (AA uyumluluğu ile) hedefledik.

Joomla 4 Tasarım

Yeniden tasarlanmış bir yönetim alanı, içerik oluşturmayı hızlandırır. İyileştirilmiş medya yöneticisi ve editör güncellemeleri size harika web siteleri tasarlama ve oluşturma gücü verir. Makale şablonları, sizin ve iş arkadaşlarınızın sayfa tasarımına bağlı kalmasına yardımcı olur

Joomla 4 E-postalar

Web sitenizin hedef kitlesini etkili bir şekilde karşılayan ve bilgilendiren özelleştirilmiş e-postalar gönderin! Yeni e-posta şablonu sistemiyle, sitenizin gönderdiği e-postaların mesajda ve markada olmasını sağlamak her zamankinden daha kolay. Artık müşterilerinizle iletişim kurarken sitenizi bir üst seviyeye çıkarabilirsiniz.

Joomla 4 Arama

Arama, herhangi bir site için bir destektir. Ziyaretçilerinizin ilgilendikleri alanlara odaklanmalarına, etkileşimi artırmalarına ve site sıralamanızı iyileştirmelerine olanak tanır. Bu nedenle, arama söz konusu olduğunda başka yere bakmanıza gerek yok, Joomla 4 akıllı arama önceki Joomla aramasına göre birçok iyileştirmeye sahiptir ve bugüne kadarki en iyisidir.

Joomla 4 SEO

Joomla 4 ile herhangi bir arama motorunun zirvesine hızla çıkın. SEO ile ilgilenir, böylece harika içeriğinizin fark edilmesini sağlamaya odaklanabilirsiniz. Sayfanın mimarisine yerleştirilmiş SEO, herhangi bir ek uzantı olmadan doğru sayfa yapısını elde ettiğiniz anlamına gelir.

Joomla 4 Güvenlik

Son teknoloji ürünü iyi yazılmış bir kodla bir site çalıştırmak, güvenlik söz konusu olduğunda bir adım önde olmanıza yardımcı olur. Güvenliği en üst düzeye çıkarmak ve bilgisayar korsanlarını dışarıda tutmak için tasarlanmış birçok mimari değişiklikle Joomla 4'e geçmenin akıllıca bir seçim olduğundan emin olabilirsiniz. Konu sizin ve müşterilerinizin verilerinin olabildiğince iyi korunmasını sağlama konusunda sayısız fayda sağlar.

Joomla 4 Hız

Joomla 4 ile artan performanstan yararlanırsınız. Hız, siteniz e-ticaret olsun veya aboneliklerinizi büyütmeniz gereksin, dönüşümlerdeki en önemli faktörlerden biridir. Joomla 4, sitenize ihtiyaç duyduğu desteği verir.

Joomla 4 İş Akışları

İş akışları, yapılması gereken işlerin doğru kişiler tarafından yapıldığından emin olarak sitenizi verimli bir şekilde çalıştırmanıza yardımcı olur. Medya yöneticisindeki birçok iyileştirmeyle birlikte içerik yazarları yeni iş akışını ve medya yöneticisini çok sevecekler.

Daha fazla bilgiyi nerede bulabilirim?

J4 Broşürü

J4 Belgeler Bağlantıları

Joomla! Başlarken
Joomla 4 Öğreticiler Projesi

Joomla! 3.10, Joomla 4'e geçişe yardımcı olur

Joomla! 4 Kararlı ile birlikte Joomla! 3.10'un ilk kararlı sürümünü yayınlıyoruz.

Joomla 3.10, iki ana seri arasındaki köprüdür. Joomla 3.10 kararlı, öncelikle bir sonraki ana sürüme geçişi kolaylaştırmak için Joomla 4.0 geliştirme dalından API değişikliklerinin geri bildirimlerini içeren bir sürüm olacaktır. Joomla 3.10, nihayet yayınlandıktan sonra iki yıl boyunca desteklenecektir.

Web siteniz 3.10'a güncellendiğinde, güncelleme öncesi denetleyici, mevcut barındırma ortamı ve daha da önemlisi yüklü uzantılarınız açısından Joomla 4.0 minimum gereksinimleriyle uyumluluğu kontrol etmenize olanak tanır. Bu, Joomla 4.0'a sorunsuz bir şekilde geçmenize yardımcı olacaktır.

Joomla! kimler içindir? 

 Joomla 4 herkes içindir.

Her sektörden gönüllüler tarafından yazıldı, internet üzerinden her türlü proje için kullanıldı: küçük projeler, aynı zamanda ulusal hükümet siteleri. Küçük dükkanlardan dünyanın önde gelen marka sitelerine. Joomla'nın gücü, en iyi uygulamalara ayak uydurarak sürekli gelişen kod tabanından ve aynı zamanda pazardaki fırsatları gören ve bu boşlukları gerçek dünya ihtiyaçlarını karşılamak için tasarlanmış iyi yazılımlarla dolduran geniş geliştirici ekosisteminden gelir.

Joomla 4, ihtiyaçlarınıza göre büyüyebileceğini ve müşterilerinizle birlikte ölçeklenebileceğini bilerek web sitenizi başlatmanıza olanak tanıyan birinci sınıf bir CMS'nin en yenisidir. Bütün bunlar ve Joomla 4 kullanımı ücretsiz ve açık kaynaklı yazılımdır.

Ne için bekliyorsun? Bugün yükleyin ve geleceğinizi büyütün.

Joomla! gelişimine nasıl yardımcı olabilirsiniz?

Joomla'ya aktif olarak dahil olmanın çeşitli yolları vardır. Kodlayıcı, entegratör veya Joomla kullanıcısı olmanız fark etmez. Daha fazla bilgi almak için gönüllü katılım ekibimizden herhangi biriyle iletişime geçebilir veya hazırsanız doğrudan Joomla Bug Squad'a geçebilirsiniz.

Joomla Bug Squad, CMS geliştirme sürecindeki en aktif ekiplerden biridir ve her zaman hata raporlarını sıralamada, yamaları kodlamada ve çözümleri test etmede yardımcı olabilecek insanları (sadece geliştiriciler değil) arar. Joomla kod tabanı hakkındaki çalışma bilginizi arttırmanın harika bir yolu ve ayrıca dünyanın her yerinden yeni insanlarla tanışmanın harika bir yolu.

Eğer ilgileniyorsanız, lütfen Joomla Wiki'de hakkımızda okuyun ve katılmak isterseniz, Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir., Bug Squad koordinatörümüz Jacob Waisner'a e-posta gönderin.

Ayrıca, sürecin birçok alanında yer alan kişilere teşekkür ederek Joomla'nın gelişimine yardımcı olabilirsiniz. Proje ayrıca, Joomla CMS ve Çerçevesine dahil edilecek çalışmaları hazırlamak ve göndermek için zaman ayıran tüm katkıda bulunanlara teşekkür etmek istiyor.

Gönüllülerimize Çok Teşekkür Ederiz!

4.0 sürümüne katkıda bulunan herkese çok teşekkür ederiz! Şu anda, bu taahhütlere katkıda bulunan birçok farklı insanla 46.150'den fazla taahhütte bulunuyoruz (test kullanıcıları ve diğer kodlama dışı faaliyetler dahil değil).

İlgili Makaleler

Joomla!® Keşfedin

Joomla!® Haberler

Joomla!® Destek

Sosyal Ağlar

© 2005 - 2023 Joomlatr.org. Her hakkı saklıdır.
Joomla!® name is used under a limited license from Open Source Matters in the United States and other countries. Joomlatr.org is not affiliated with or endorsed by Open Source Matters or the Joomla! Project.