Joomla 4.2.2

Joomla 4.2.2 Hata Düzeltme Sürümü

Joomla projesi, Joomla! 4.2.2 sürümü duyurmaktan mutluluk duyar. Bu bazı hataları gideren düzeltme sürümüdür.

Joomla, bir süredir Web Kimlik Doğrulama desteğine sahipti ve bu dahil edildiğinden beri iyi çalıştı. Bu bir kesinti nedeniyle Fido ittifakının sunucusuna artık ulaşılamayana kadardı.

Bu Joomla sitelerinin Fido ittifak sunucusuyla iletişim kurmaya çalışmasına ancak yanıt alamamasına neden oldu, çünkü yanıt biraz zaman aldı ve kullanıcılar sitelerinin yavaşladığını fark etti.

Daha fazla site Fido sunucusuna ulaşmaya çalıştıkça, sunucuyla iletişim kurmak daha da zorlaştı ve daha fazla kesintiye neden oldu.

Bu sorun yaşayan üçüncü taraf bir sunucuya dayandığından test edilmesi çok zor bir hataydı, bu nedenle 4.2.1 test edilirken ortaya çıkmadı.

Joomla 4.2.2 sürümü Fido belirteci ile birlikte gelir, böylece güncellenmiş bir belirteç ihtiyacımız olduğunda artık Fido sunucusuyla iletişim kurmamız gerekmez. Bu sitenizin yükleme sürelerini iyileştirecektir.

Bu sürüm, Joomla 4'ün erişilebilir web tasarımındaki yüksek standartlarını sürdürmekte ve heyecan verici yeni özellikler getirerek Joomla'nın kapsayıcılık, basitlik ve güvenlik değerlerini daha da güçlü bir açık kaynaklı web platformunda vurgulamaktadır.

Joomla 4.2 ile blog yazarları, web tasarımcıları, eklenti geliştiricileri ve web ajansları için yeni ve geliştirilmiş özelliklere sahibiz.

Öne çıkanlar:

Klavye Kısayolları

Yeni klavye kısayolları ile zamandan tasarruf edebilir ve daha verimli olabilirsiniz.

Arama alanına atlamak için J + F veya kaydetmek için J + S gibi sitenizin yönetici tarafında 9 yerleşik kısayol bulunur.

Ve harika haber şu ki, diğer eklentiler de kendi kısayollarını ekleyebiliyor. Hepsinin bir listesini almak için J + X tuşlarına basın. Tuş vuruşlarının tümü sıralıdır, bu da onları aynı anda vurma ihtiyacından daha erişilebilir hale getirir.

Çok Faktörlü Kimlik Doğrulama

Şimdiye kadar, Joomla yalnızca 'İki Faktörlü' Kimlik Doğrulama sundu; 'Çok faktörlü' Kimlik Doğrulama ile sitenizin güvenliğini sağlamak için farklı kimlik doğrulama mekanizmaları seçmenize izin vererek site erişim güvenliğini bir adım öteye taşıyoruz.

Yubi anahtarı, Web Kimlik Doğrulaması, doğrulama kodu veya e-posta kodu kullanmayı seçebilirsiniz. Çok Faktörlü Kimlik Doğrulamanın çalışma şekli, önce kullanıcı adınız ve şifrenizle oturum açmanızdır. Bundan sonra, ikinci kimlik doğrulama yönteminizi girmeniz için başka bir ekran sunulur. Bu iki faktörlü kimlik doğrulama kodunuzu artık oturum açma sayfasıyla aynı sayfaya giremeyeceğiniz anlamına gelir.


Joomla 4.2'yi nereden indirebilirim?

İndirilenler sitesinde tabii ki :)

Yeni Kurulumlar

Yeni kurulum talimatları ve teknik gereksinimler

Joomla 4.2.2 indir

Güncelleme

Joomla 4.2.2'ye güncelleyin

Unutmayın… Güncellemeden sonra lütfen tarayıcınızın önbelleğini temizleyin.

Türkçe Dil Paketi

Joomla! 4.2.2 Türkçe dil paketini indir

Yeni kurulumlar için Joomla 3.10 kullanmalı mıyım?
Joomla 3.10 yavaş yavaş Destek Sonu'na (EOS) doğru ilerliyor. Hata düzeltmeleri için yarım yıldan az bir süre kaldı. Bundan sonra, 17 Ağustos 2023'e kadar güvenlik düzeltmeleri için bir yıl. Joomla'nın yeni ana sürümü olan Joomla 4.x, neredeyse bir yıldır mevcut ve birçok iyileştirme sunuyor. Ayrıca, sitenize güvenlik ve performans artışı getiren PHP'nin en son üretim sürümlerinden de yararlanırsınız.

4.2.2 ile yapılan hata düzeltmeleri ve İyileştirmeler

Hata düzeltmelerinin tam listesi için GitHub'ı ziyaret edin.

Joomla 4 ile ilgili belgeleri nerede bulabilirim?

Joomla 4'te size yardımcı olacak bazı eğitimler sağlamaya başladık. Joomla 4'teki önemli değişiklikleri anlamanıza yardımcı olmak için daha fazla eğitim yazacağız. Joomla 4 için Eklenti veya Modül oluşturma gibi mevcut olanları bulabilirsiniz. ad alanları kuralları, hazırlanmış ifadeler, yeni web varlık sınıflarını kullanma ve daha pek çok şey burada.

Geliştiricileri, kullanıcılara ve diğer uzantı geliştiricilerine yardımcı olmak ve rehberlik etmek için docs.joomla.org'da Joomla 4 ile ilgili belgeleri yazmaya yardımcı olmaya teşvik ediyoruz.

Bir JDocs sayfası, geliştiricilerin mevcut belgeleri ve hala ihtiyaç duyulan belgeleri görmelerine yardımcı olacaktır.

Sizi düzenli olarak kontrol etmeye, güncellemeye ve eksik içeriği sağlamaya davet ediyoruz:

https://docs.joomla.org/JDOC:Joomla_4_Tutorials_Project

Joomla 4.x'e yükseltmeyi planlamalı mıyım?

Joomla 4.2, Joomla'nın en son ana sürümüdür.

Joomla 3.10, 17 Ağustos 2023'e kadar güvenlik düzeltmeleriyle desteklenmeye devam edecek ve size Joomla 4'e geçişinizi planlamak ve eklentilerinizi (gerekirse) Joomla 4 uyumlu sürümler olacak şekilde güncellemek için bolca zaman tanıyacaktır.

J4.0'ın piyasaya sürülmesinden bu yana bir yıldan fazla bir süre geçtiği için Joomla'nın en son sürümüne geçmeyi planlıyor veya geçiş sürecinde olmalısınız.

Belgeler sitesinde taşıma işlemine yardımcı olacak kaynaklar sağlıyoruz.

Biraz gürültü yap. Joomla 4.2.2 çıktı!

Şimdiye kadarki en iyi Joomla'yı piyasaya sürdük. Dünyaya anlatalım!

#Joomla4 ve #Joomla4All başlık etiketleri kullanarak harika yeni özellikler hakkında mesajınızı iletin.

J4 Broşürü: https://joom.la/J4brochure
J4 Belgeleri: https://docs.joomla.org/J4.x:Getting_Started_with_Joomla!

Joomla! Kimler İçindir?

Bir web sitesi yapmanız mı gerekiyor? Kişisel kullanım için, işiniz için, bir hayır kurumu, kar için değil. Belki bir üniversite, yerel yönetim, o zaman Joomla tam size göre.

Bir web ajansı, müşterilerinizin ihtiyaçları arttıkça büyüyebilecek, iyi desteklenen bir çerçeveye ihtiyaç duyar. O zaman Joomla tam size göre.

Her sektörden gönüllüler tarafından yazılmış olup, internetin her yerinde, bloglardan ve intranetlerden ulusal hükümet sitelerine kadar her türlü proje için kullanılmaktadır. Küçük mağazalardan dünya lideri marka sitelerine kadar Joomla, ihtiyaçlarınıza uyacak şekilde büyüyebilir.

Joomla'nın gücü, en iyi uygulamalara ayak uydurarak sürekli gelişen kod tabanından ve aynı zamanda pazardaki fırsatları gören ve bu boşlukları gerçek dünya ihtiyaçlarını karşılamak için tasarlanmış iyi yazılımlarla dolduran geniş geliştirici ekosisteminden gelir.
Joomla 4.2.2, ihtiyaçlarınıza göre büyüyebileceğini ve müşterilerinizle birlikte ölçeklenebileceğini bilerek web sitenizi başlatmanıza olanak tanıyan birinci sınıf bir CMS'nin en yenisidir.

Bütün bunlar ve Joomla 4 kullanımı ücretsiz ve açık kaynaklı bir yazılımdır.

Ne için bekliyorsun? Bugün yükleyin ve geleceğinizi büyütün.

Joomla'nın gelişimine nasıl yardımcı olabilirsiniz?

Joomla'ya aktif olarak dahil olmanın çeşitli yolları vardır. Kodlayıcı, entegratör veya Joomla kullanıcısı olmanız fark etmez. Daha fazla bilgi almak için gönüllü katılım ekibimizden herhangi biriyle iletişime geçebilir veya hazırsanız, doğrudan Joomla Hata Ekibine geçebilirsiniz.

Joomla Hata Ekibi ve CMS Yayın Ekibi, CMS geliştirme sürecindeki en aktif ekiplerden bazılarıdır ve her zaman hata raporlarını sıralamada, yamaları kodlamada ve çözümleri test etmede yardımcı olabilecek insanları (yalnızca geliştiriciler değil) ararlar. Joomla kod tabanı hakkındaki çalışma bilginizi arttırmanın harika bir yolu ve ayrıca dünyanın her yerinden yeni insanlarla tanışmanın harika bir yolu.

Eğer ilgileniyorsanız, lütfen Joomla! Wiki'yi buradan okuyun ve katılmak isterseniz Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir.adresine e-posta gönderin.

Proje ayrıca, Joomla CMS ve Çerçevesine dahil edilecek çalışmaları hazırlamak ve göndermek için zaman ayıran tüm katkıda bulunanlara teşekkür etmek istiyor.

Gönüllülerimize Çok Teşekkür Ederiz!

Joomla 4.2.2, birçok gönüllünün binlerce saatlik çalışmasının sonucudur.

4.2.2 sürümüne katkıda bulunan herkese çok teşekkür ederiz!

İlgili bilgiler

Bir eklenti geliştiricisiyseniz, lütfen eklenti geliştirmeyi tartışabileceğiniz genel geliştirici posta listesine abone olduğunuzdan emin olun. Özel geliştirmeyi etkileyebilecek haberler de zaman zaman burada yayınlanacaktır.

 

İlgili Makaleler

Joomla!® Keşfedin

Joomla!® Haberler

Joomla!® Destek

Sosyal Ağlar

© 2005 - 2023 Joomlatr.org. Her hakkı saklıdır.
Joomla!® name is used under a limited license from Open Source Matters in the United States and other countries. Joomlatr.org is not affiliated with or endorsed by Open Source Matters or the Joomla! Project.