Joomla 4.2.7

Joomla 4.2.7 Güvenlik ve Hata Düzeltme Sürümü

Joomla! 4.2.7 artık mevcut. Bu Joomla! 4.x serisi için bir Güvenlik ve Hata Düzeltme sürümüdür.

PHP 7.2 kullanıyorsanız önemlidir

Bir işlev çağrısındaki sondaki virgül, Eylem günlükleri kullanılırken bir hatanın görüntülenmesine neden olur.

Sorun, sitenin güncellenmesini etkilemez.

Düzeltme, virgülü kaldırmak veya sitenizin PHP'sini PHP 7.2'den daha yüksek bir sürüme güncellemektir.

Sorunu çözmeye yönelik tüm adımlar, https://docs.joomla.org/J4.x:Actionlogs_issue_with_php7.2 Joomla dokümanlar sayfasında ayrıntılı olarak açıklanmıştır.

Bu sürüm, Joomla 4'ün erişilebilir web tasarımındaki yüksek standartlarını devam ettiriyor ve heyecan verici yeni özellikler getirerek Joomla'nın kapsayıcılık, basitlik ve güvenlik değerlerini daha da güçlü bir açık kaynaklı web platformunda vurguluyor.

Joomla 4.2.7 ile blog yazarları ve yazarlar, web tasarımcıları, eklenti geliştiricileri ve web ajansları için yeni ve geliştirilmiş özelliklere sahibiz.

4.2.7 ile düzeltilen güvenlik sorunları

Joomla 4.2.7 ile hata düzeltmeleri ve iyileştirmeler

Joomla 4.2.7 ile 103 sayı kapatıldı, tebrikler topluluk!


Joomla 4.2.7'yi nereden indirebilirim?

İndirilenler sitesinde tabii ki :)

Yeni Kurulumlar

Yeni kurulum talimatları ve teknik gereksinimler

Joomla 4.2.7 indir

Güncelleme

Joomla 4.2.7'e güncelleyin

Unutmayın… Güncellemeden sonra lütfen tarayıcınızın önbelleğini temizleyin.

Türkçe Dil Paketi

Joomla! 4.2.7 Türkçe dil paketini indir

Yeni kurulumlar için Joomla 3.10 kullanmalı mıyım?
Joomla 3.10 yavaş yavaş Destek Sonu'na (EOS) doğru ilerliyor. Hata düzeltmeleri için yarım yıldan az bir süre kaldı. Bundan sonra, 17 Ağustos 2023'e kadar güvenlik düzeltmeleri için bir yıl. Joomla'nın yeni ana sürümü olan Joomla 4.x, neredeyse bir yıldır mevcut ve birçok iyileştirme sunuyor. Ayrıca, sitenize güvenlik ve performans artışı getiren PHP'nin en son üretim sürümlerinden de yararlanırsınız.

Joomla 4 ile ilgili belgeleri nerede bulabilirim?

Joomla 4'te size yardımcı olacak bazı eğitimler sağlamaya başladık. Joomla 4'teki önemli değişiklikleri anlamanıza yardımcı olmak için daha fazla eğitim yazacağız. Joomla 4 için Eklenti veya Modül oluşturma gibi mevcut olanları bulabilirsiniz. ad alanları kuralları, hazırlanmış ifadeler, yeni web varlık sınıflarını kullanma ve daha pek çok şey burada.

Geliştiricileri, kullanıcılara ve diğer uzantı geliştiricilerine yardımcı olmak ve rehberlik etmek için docs.joomla.org'da Joomla 4 ile ilgili belgeleri yazmaya yardımcı olmaya teşvik ediyoruz.

Bir JDocs sayfası, geliştiricilerin mevcut belgeleri ve hala ihtiyaç duyulan belgeleri görmelerine yardımcı olacaktır.

Sizi düzenli olarak kontrol etmeye, güncellemeye ve eksik içeriği sağlamaya davet ediyoruz:

https://docs.joomla.org/JDOC:Joomla_4_Tutorials_Project

Joomla 4.2'ye yükseltmeyi planlamalı mıyım?

Joomla 4.2, Joomla'nın en son ana sürümüdür.

Joomla 3.10, 17 Ağustos 2023'e kadar güvenlik düzeltmeleriyle desteklenmeye devam edecek ve size Joomla 4'e geçişinizi planlamak ve eklentilerinizi (gerekirse) Joomla 4 uyumlu sürümler olacak şekilde güncellemek için bolca zaman tanıyacaktır.

J4.0'ın piyasaya sürülmesinden bu yana bir yıldan fazla bir süre geçtiği için Joomla'nın en son sürümüne geçmeyi planlıyor veya geçiş sürecinde olmalısınız.

Belgeler sitesinde taşıma işlemine yardımcı olacak kaynaklar sağlıyoruz.

Biraz gürültü yap. Joomla 4.2.7 çıktı!

Şimdiye kadarki en iyi Joomla'yı piyasaya sürdük. Dünyaya anlatalım!

#Joomla4 ve #Joomla4All etiket'lerini kullanarak harika yeni özellikler hakkında mesajınızı iletin.

Joomla Kimler İçindir?

Bir web sitesi yapmanız mı gerekiyor? Kişisel kullanım için, işiniz için, bir hayır kurumu, kar için değil. Belki bir üniversite, yerel yönetim, o zaman Joomla tam size göre.

Bir web ajansı, müşterilerinizin ihtiyaçları arttıkça büyüyebilecek, iyi desteklenen bir çerçeveye ihtiyaç duyar. O zaman Joomla tam size göre.

Her sektörden gönüllüler tarafından yazılmış olup, internetin her yerinde, bloglardan ve intranetlerden ulusal hükümet sitelerine kadar her türlü proje için kullanılmaktadır. Küçük mağazalardan dünya lideri marka sitelerine kadar Joomla, ihtiyaçlarınıza uyacak şekilde büyüyebilir.

Joomla'nın gücü, en iyi uygulamalara ayak uydurarak sürekli gelişen kod tabanından ve aynı zamanda pazardaki fırsatları gören ve bu boşlukları gerçek dünya ihtiyaçlarını karşılamak için tasarlanmış iyi yazılımlarla dolduran geniş geliştirici ekosisteminden gelir.

Joomla 4.2.7, ihtiyaçlarınıza göre büyüyebileceğini ve müşterilerinizle birlikte ölçeklenebileceğini bilerek web sitenizi başlatmanıza olanak tanıyan birinci sınıf bir CMS'nin en yenisidir.

Bütün bunlar ve Joomla 4 kullanımı ücretsiz ve açık kaynaklı bir yazılımdır.

Ne için bekliyorsun? Bugün yükleyin ve geleceğinizi büyütün.

Joomla'nın gelişimine nasıl yardımcı olabilirsiniz?

Joomla'ya aktif olarak dahil olmanın çeşitli yolları vardır. Kodlayıcı, entegratör veya Joomla kullanıcısı olmanız fark etmez. Daha fazla bilgi almak için gönüllü katılım ekibimizden herhangi biriyle iletişime geçebilir veya hazırsanız, doğrudan Joomla Hata Ekibine geçebilirsiniz.

Joomla Hata Ekibi ve CMS Yayın Ekibi, CMS geliştirme sürecindeki en aktif ekiplerden bazılarıdır ve her zaman hata raporlarını sıralamada, yamaları kodlamada ve çözümleri test etmede yardımcı olabilecek insanları (yalnızca geliştiriciler değil) ararlar. Joomla kod tabanı hakkındaki çalışma bilginizi arttırmanın harika bir yolu ve ayrıca dünyanın her yerinden yeni insanlarla tanışmanın harika bir yolu.

Eğer ilgileniyorsanız, lütfen Joomla! Wiki'yi buradan okuyun ve katılmak isterseniz Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir.adresine e-posta gönderin.

Proje ayrıca, Joomla CMS ve Çerçevesine dahil edilecek çalışmaları hazırlamak ve göndermek için zaman ayıran tüm katkıda bulunanlara teşekkür etmek istiyor.

Gönüllülerimize Çok Teşekkür Ederiz!

Joomla 4.2.7, birçok gönüllünün binlerce saatlik çalışmasının sonucudur.

4.2.7 sürümüne katkıda bulunan herkese çok teşekkür ederiz!

İlgili bilgiler

Bir eklenti geliştiricisiyseniz, lütfen eklenti geliştirmeyi tartışabileceğiniz genel geliştirici posta listesine abone olduğunuzdan emin olun. Özel geliştirmeyi etkileyebilecek haberler de zaman zaman burada yayınlanacaktır.

 

İlgili Makaleler

Joomla!® Keşfedin

Joomla!® Haberler

Joomla!® Destek

Sosyal Ağlar

© 2005 - 2023 Joomlatr.org. Her hakkı saklıdır.
Joomla!® name is used under a limited license from Open Source Matters in the United States and other countries. Joomlatr.org is not affiliated with or endorsed by Open Source Matters or the Joomla! Project.