Joomla 4 Beta 6 ve Joomla 3.10 Alpha 4 burada: şimdi test edin!

Joomla 4 Beta 6 ve Joomla 3.10 Alpha 4 burada: şimdi test edin!

Joomla Projesi, Joomla 4.0 Beta 6 sürümünün ve Joomla 3.10 Alpha 4'ün kullanılabilirliğini bir kez daha duyurmaktan memnuniyet duyar.

Gelecek Joomla! 4.0 sürümü için kalite güvencesini sağlamak ve iyileştirmek için bu büyük sürümde sunulan yeni özellikleri keşfetmeniz için paketleri indirmeye, kurmaya ve test etmeye davet ediyoruz.

Joomla 4.0 Beta'yı indirmek zorunda kalmadan veya siteleriniz den birini taşımadan denemek ister misiniz? Doğrudan launch.joomla.org adresinde test edin.

Beta 5 ile Beta 6 arasındaki fark nedir?

Joomla 4 Beta 6 şunları içerir:

 • Etiketleri uygulamak için artık bir geriye dönük uyumluluk molası, Tablo sınıflarınızın \Joomla\CMS\Tag\TaggableTableInterface'i uygulamasına ihtiyacınız var. Bu, yeniden düzenlenen etiket eklentileri ve toplu işlemler arasındaki sorunları düzeltmek içindi. Bu, Sürümler için oluşturduğumuz arayüze benzer. Geçişlere yardımcı olmak için boş bir arayüz ve özellik Joomla 3.10'a geri taşındı.
 • Cassiopeia ön uç şablonunda büyük iyileştirmeler
 • 3.x dalından gelen güncellemeler 3.9.24 Sürüm Adayı 2 ile satır içi olacak
 • Joomla tarafından gönderilen tüm postalar artık posta şablonları özelliğini kullanıyor
 • Joomla 3.10'dan Joomla 4'e yükseltirken oturum verilerinde düzeltmeler (şimdi güncellemede tekrar oturum açmanız gerekmeyecek!)

Sizi bu sürümü test etmeye davet ediyoruz ve Joomla CMS Sorun İzleyicisindeki sorunları ve hataları bildirmenin yanı sıra sağlayabileceğiniz tüm geri bildirimleri aldığınız için çok minnettar olacağız.

Joomla 4.x sürümünden daha yeni bir sürüme güncellemek için lütfen Bileşenler- Joomla Güncelleme - Seçeneklerden Kanal Güncelleme - ''Kontrol Ediliyor'' gösterecek şekilde yapılandırın ve Minimum Stabiliteyi "Beta" olarak ayarlayın bu ayar artık yayın öncesi sürümler arasındaki güncellemeleri de desteklemektedir.

Sürüm 4.0 için bilinen geriye dönük uyumluluk sorunlarının tam listesi için, lütfen dokümantasyon sitesindeki Joomla 4.0'daki olası geriye dönük uyumluluk sorunlarına bakın.

 

İngilizce (UK), 4.0.0 Beta 6 Tam Paket.

Beta 5 ve Beta 6 arasında uygulanan tüm değişiklikleri görmek için lütfen GitHub'ı ziyaret edin.

Joomla 3.10, Joomla 4'e geçişte yardımcı olur

Joomla 4 Beta 6 ile birlikte Joomla 3.10'un dördüncü alfa sürümünü yayınlıyoruz.

Joomla 3.10, iki ana seri arasındaki köprüdür. Joomla 3.10 kararlı sürümü, öncelikle topluluk için bir sonraki büyük sürüme geçişi kolaylaştırmaya yardımcı olmak için Joomla 4.0 geliştirme dalından API değişikliklerinin arka planlarını içeren bir sürüm olacaktır. Joomla 3.10, nihayet piyasaya sürüldükten sonra iki yıl boyunca desteklenecektir.

Joomla 3.10 ile, mini geçiş sürecinizde size yardımcı olmak için Joomla Güncelleme bileşenine yeni bir özellik sunuyoruz: Ön Güncelleme Denetleyicisi.

Web siteniz 3.10'a güncellendikten sonra, ön güncelleme denetleyicisi mevcut barındırma ortamı ve daha da önemlisi yüklü eklentileriniz açısından Joomla 4.0 minimum gereksinimleri ile uyumluluğu kontrol etmenize izin verecektir. Bu, Joomla 4.0'a sorunsuz bir şekilde geçmenize yardımcı olacaktır.

Uzantı ve Şablon Geliştiricileri İçin Geri Bildirimi Çağrısı!

Özellikle bu çağrıyı test etmek ve daha da önemlisi tüm Joomla eklentisi ve şablon geliştiricilerine geri bildirim sağlamak için genişletmek istiyoruz. Ürünleriniz, Joomla'nın temel özelliklerinden birine katkıda bulunur: genişletilebilirliği. Bu sürüm, eklentileri ve şablonları Joomla 4.0 ve 3.10'un kararlı sürümü için hazırlamaya başlamak için mükemmel bir andır. Geri bildiriminiz, gelecek sürümler için çok önemlidir.

GitHub'da bir PR veya Sorun açarak veya George Wilson (Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir.) ve Tobias Zulauf (Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir.) ile bu konularda iletişime geçerek bize çok yardımcı olabilirsiniz. böylece tüm noktaların önceden gözden geçirildiğinden emin olabiliriz.

Web sitemi 3.9.x'ten Joomla 4 Beta 6'ya güncelleyebilir miyim?

Buradaki basit cevap evet. Bunu bir yayında olan sitenizde yapmamanızı şiddetle tavsiye ederiz; Beta olduğu için buna hazır değil. Ancak, Joomla 4 güncellemesini bir test ortamında test etmek istiyorsanız, şimdi yapabilirsiniz.

Yükseltme bildirimi: Hem yaklaşan bir Joomla 4.1 özelliği için bir hazırlık adımının birleştirilmesi hem de custom_data özelliğinin geri eklenmesi nedeniyle - beta 3'ten beta 4'e yükseltme sorunları olacaktır. yükseltme - bu, aşağıdaki dokümantasyon sayfasındadır: https://docs.joomla.org/Special:MyLanguage/J4.x:Upgrade_to_4.0_Beta_4

3.9.x'ten Joomla 4'e yükseltmek için, bu noktada en son 3.10 alfa üzerinden gitmelisiniz. 3.9 ile 4.x arasında planlanan veya desteklenen doğrudan yükseltme yolu yoktur. Tüm yükseltmeler 3.10 üzerinden yapılır.

Yükseltme için lütfen şu adımları izleyin:

 1. Joomla Güncelleme Bileşen Seçeneklerine gidin ve Kanal Güncellemeyi "Test Etme" ve Minimum Kararlılık seçeneğini "Alfa" olarak değiştirin.
 2. Joomla Güncelleme Bileşenini kullanarak en son 3.10 alfa sürümüne güncelleyin.
 3. Şimdi lütfen Güncelleme Kanalını "Özel URL" olarak değiştirin ve Özel URL'yi "https://update.joomla.org/core/test/310to4_list.xml" olarak ayarlayın
 4. Şimdi en son 4.0 beta sürümünün güncellemesini alıyorsunuz.
 5. Lütfen güncelleme öncesi denetleyiciden aldığınız sonuçları ortamınız açısından dikkatlice kontrol edin ve yükseltmeden önce yüklü uzantılarınızı belirtin.
 6. Yükseltmeden sonra, Joomla 4 betaları arasında gelecekteki güncellemeleri almak için lütfen "Beta" minimum kararlılıkla "Test" Güncelleme Kanalına geri dönün.

Yükseltme süreci hakkında daha fazla ayrıntıya mı ihtiyacınız var? Bunları belgelerde bulacaksınız.

Kararlı sürüm ne zaman?

Kararlı sürüm için zaman çizelgesi, geliştiricilerden ve kullanıcılardan aldığımız geri bildirimlere bağlıdır. Sağlam ve zamanında teslimat sağlamaya yardımcı olmak için test ve raporlamada bize katılın. Yardım etmek ister misin Harika! Yapabilecekleriniz hakkında aşağıda daha fazla bilgi bulacaksınız.

Bu zaman çizelgesiyle ilgili en güncel bilgiler proje yol haritamızda bulunabilir.

Joomla 4 ile ilgili belgeleri nerede bulabilirim?

Joomla 4'te size yardımcı olacak bazı öğreticiler sunmaya başladık. Joomla 4'teki önemli değişiklikleri anlamanıza yardımcı olmak için daha fazla öğretici yazacağız. Joomla için bir Eklenti veya Modül oluşturma gibi mevcut olanları bulabilirsiniz. 4, ad alanları kuralları, hazırlanmış ifadeler, yeni web varlık sınıflarını kullanma ve daha pek çok şey burada.

Geliştiricileri, kullanıcılara ve diğer uzantı geliştiricilerine yardımcı olmak ve onlara rehberlik etmek için docs.joomla.org adresinde Joomla 4 ile ilgili dokümanları yazmaya yardımcı olmaya teşvik ediyoruz.

Bir JDocs sayfası, geliştiricilerin mevcut belgeleri ve hala yazılması gereken belgeleri görmelerine yardımcı olacaktır.

Sizi düzenli olarak kontrol etmeye, güncellemeye ve eksik içeriği sağlamaya davet ediyoruz: https://docs.joomla.org/JDOC:Joomla_4_Tutorials_Project

Joomla 4'ün geliştirilmesine nasıl yardımcı olabilirim?

4.0 sürümünün ve ana özelliklerimizin "üretime hazır" olmasını sağlamaya yardımcı olmak için size ihtiyacımız var! Yayınları test edin ve issues.joomla.org adresinde bulabileceğiniz hataları bildirin.

Test uzmanlarının (ve erken benimseyenlerin) hayatını kolaylaştırmak için, Beta sürümünden bir sonraki Beta, RC veya kararlı sürüme güncelleme yapmak mümkündür (silinen dosyaları güncelleme ve SQL değişikliklerini değiştirme konusunda katı kalacağız).

Daha önce belirtildiği gibi, mümkün olan en kısa sürede yayınlanması için Joomla 4'e odaklanıyoruz. Bu nedenle, 3.10 dışında daha fazla 3.x küçük sürüm yayınlamayı planlamıyoruz.

Tüm özellik önerileri 4.1 sürümüne yönlendirilmelidir.

Gönüllülerimize çok teşekkür ederiz!

Bu Beta ve Alfa sürümü, düzinelerce gönüllünün binlerce saatlik çalışmasının sonucudur.

4.0 Beta ve 3.10 Alpha sürümüne katkıda bulunan herkese çok teşekkür ederiz.

İlgili Makaleler

Joomla!® Keşfedin

Joomla!® Haberler

Joomla!® Destek

Sosyal Ağlar

© 2005 - 2023 Joomlatr.org. Her hakkı saklıdır.
Joomla!® name is used under a limited license from Open Source Matters in the United States and other countries. Joomlatr.org is not affiliated with or endorsed by Open Source Matters or the Joomla! Project.