Hosting Paketlerinde Ücretsiz Domain Kayıt/Transfer Turhost.com

Joomla! 3.7.0 Çıktı

Joomla! Projesi, 'Joomla! 3' serisinin sonuncusu olan Joomla! 3.7 sürümünü duyurmaktan gurur duyar.

Bu yeni sürüm Joomla! CMS'de, 700'ün üzerinde geliştirme ve Joomla! Web sitelerinin yönetimini daha kolay ve daha zengin özelliklere sahip yanı sıra birkaç güvenlik güncelleştirmesi de içeriyor.

Bu sürümün en büyük yeni özelliklerinden biri yöneticilerin, makalelere kullanıcılarınıza ve kişilerinize Özel Alanlar ekleyebilmeleri ve uzantı geliştiricilerinin bu özelliğin kendi özel Joomla! Uzantıları içerisinde kullanılabilme yeteneğidir. 15 farklı alan tür ile artık içerik yazarlarınızın verilerini standart bir şekilde kolaylıkla girip sitenize gelen ziyaretçilere gösterebilmeleri için karmaşık içerik girişlerini kolayca yapılandırabilirsiniz. Joomla! Dokümantasyon sitesinde Özel Alanlar öğreticisinden bu yeni özelliği hakkında daha fazla bilgi bulabilirsiniz.

Çok dilli siteler yapmak isteyenler için, içeriğinizi çevirme işlemi çok daha kolaylaştı. Çok Dilli Bileşeni, içeriğinizi kolayca tercüme etmenizi sağlar. Joomla! Dokümantasyon sitesindeki Çok Dilli Bileşen öğreticisi ile ilgili daha fazla bilgi bulabilirsiniz.

Artık bir kategori, makale ve menü öğesi menü yöneticisi içinden tek adımda oluşturabilirsiniz. Ayrıca kullanıcıların hangi yönetici menü seçeneklerini görmesini istiyorsanız, önyüz de yaptığınız gibi Yönetim paneli için de özel menüler oluşturabilirsiniz. Özelliklerin tam listesini görmek için lütfen 3.7 sitemizi ziyaret edin.

Joomla! 3.7, PHP ve veritabanı sürümlerinizi kontrol etmek için harika bir zamandır. Sitenize önemli bir hız artışı getireceğinden PHP 7 veya 7.1'e yükseltmenizi öneririz.

Her zaman olduğu gibi, yükseltmeden önce 3. parti uzantılarınızı güncellemek ve sitenizin tam bir yedeklemesini alarak test etmeniz önemlidir.

İndirin

Yeni Kurulumlar: Joomla! 3.7.0 (Tam paket) İndirin »
Joomla! kurulum talimatları ve teknik gereksinimler

Güncelleme/Yükseltme Paketleri: Joomla! 3 güncelleme/yükseltme paketlerini indirin »
Not: Güncellemeden önce, lütfen güncelleme talimatlarını okuyun. Yükselttikten sonra tarayıcınızın ön belleğini temizlemeyi unutmayın. Joomla'da bir hata bulur veya karşılaşırsanız, Joomla! Issue Tracker üzerinden rapor edin.

Bir hesabınız yok mu? Şimdi Üye Ol!

Hesabınıza giriş yapın