Custom Canonical

Custom Canonical

Özel Canonical plugin, Joomla yöneticilerine kalıcı, URL agnostik canonical etiketler oluşturmanın basit bir yolunu sunar. Yani Birden çok URL ile erişilebilen tek bir sayfanız veya benzer içeriğe sahip farklı sayfalarınız (örneğin, hem mobil hem de masaüstü sürümleri olan bir sayfa) varsa,

Google bunları aynı sayfanın yinelenen sürümleri olarak görür. Google, bir URL'yi standart sürüm olarak seçip tarar, diğer tüm URL'ler yinelenen URL olarak kabul edilir ve daha az sıklıkta taranır.

Bir Canonical etiket, bir URL'yi rel = "canonical" özellik ekler ve bir URL’yi, yayınlanan sayfa için Canonical olarak tanımlar.

Joomla Canonical etiketleri hakkında sorunuz varsa, burada Joomla Canonical etiketlerinin nasıl oluşturulacağı hakkında daha fazla bilgi verilmektedir.

Desteklenen Öğe Türleri

Özel Canonical eklenti, aşağıdaki Joomla öğe türlerinde canonical etiketler oluşturmanıza olanak sağlar ve belge başlığında kullanır.

  • Makaleler
  • Kategoriler
  • Etiketler
  • Menü Öğeleri

Çekirdek özellikleri

Yeni Otomatik Canonical URL oluştur
Sadece Otomatik düğmesini tıklayın ve standart URL sizin için girilecektir.

Varsayılan Canonical'ı Kaldır

Joomla, genellikle yanlış Canonical URL’leri belirler. Bunları kaldırma seçeneğiniz var.

Canonical Sayfalandırma

Özel Canonical otomatik sayfalandırma sonuçlarına, özel Canonical URL'nin sonuna sayfalandırma sorgu dizelerini ekler.

Özel Canonical Etiketler

İstediğiniz ne olursa olsun Canonical etiketi ayarlama gücüne sahipsiniz. Bu, sitenizde veya harici bir sitede farklı bir sayfa içerir.

Öğe Tabanlı Canonical

Tüm kurallı etiketler öğe tabanlıdır. Bu, (bazı Canonical çözümlerin aksine) URL agnostik oldukları anlamına gelir. yani, gerçek bir çözümdür.

Custom Canonical 1.2.1 plugin indirmek için tıklayın.

Custom Canonical destek için tıklayın.

Custom Canonical belgeler için tıklayın.

İlgili Makaleler

Joomla!® Keşfedin

Joomla!® Haberler

Joomla!® Destek

Sosyal Ağlar

© 2005 - 2023 Joomlatr.org. Her hakkı saklıdır.
Joomla!® name is used under a limited license from Open Source Matters in the United States and other countries. Joomlatr.org is not affiliated with or endorsed by Open Source Matters or the Joomla! Project.