Joomla Progressive Web App

Joomla Progressive Web App

Joomla Progressive Web App plugin ile, Joomla! sitenizi kolayca web uygulamasına dönüştürün! Akıllı telefonlar aracılığıyla erişilen web sitelerinin kullanımı giderek artmaktadır. Bugün, tüm insanların üçte ikisi web sitelerini bir akıllı telefonla ziyaret ediyor.

İşte bu noktada Progressive Web App yani PWA olarak adlandırılan web uygulamaları çözüm olarak devreye giriyor. Bu makalede sunduğum bu sistem eklentisiyle, Joomla sitenizi birkaç dakika içinde aşamalı bir web uygulamasına dönüştürebilirsiniz.

Neden bir web uygulamasına, PWA'ya ihtiyacınız var?

Progressive Web App (PWA), web sitesi ziyaretçilerinn mobil cihazlarda siteye daha hızlı ve hatta daha önce ziyaret ettikleri sayfalara çevrim dışı bağlanmalarına olanak sağlıyor. Hem kullanıcı deneyimi, hem ulaşılabilirlik hem ziyaretçi sadakati açısından her siteniz sahip olması gereken bir teknoloji. Aynı zamanda Android ve iOS için yerel bir uygulama programlamak tan çok daha hızlı, daha ekonomik bir çözüm.

PWA'lar kullanıcıların bir uygulama mağazasına gitmek zorunda kalmadan web sitenizi mobil cihazın ana ekranına bir uygulama olarak yüklemesine olanak tanır.

Web sitenizi bir web uygulaması olarak yükledikten sonra, ziyaretçiler web sitenize daha kolay geri dönebilirler. Çok hızlı sayfa yükleme süresi, mükemmel performans avantajları ve playstore veya appstore da yayınlanmış uygulama benzeri bir arayüz aracılığıyla web sitenizi ziyaret ederler. Tabii ki bu arada sitenizin mobil cihazlar için uyumlu yani responsive olması gerektiğini unutmayın.

Hemen hemen her web sitesi bu teknolojiyi kullanabilir. Twitter, Uber, Instagram, Google Drive ve milyonlarca diğer web sitesinde bulabilirsiniz.

Joomla! Siteler için Çözüm “Web App Maker” eklentisi

Joomla siteler için! ExtensionCoder.com'dan PWA-Maker sistem eklentisini yayınladı. Joomla web sitenizi sadece birkaç tıklamayla aşamalı bir web uygulamasına dönüştürmenizi sağlayan bir eklenti.

Eklenti Joomla! 3.x yürütülebilir. Bir Joomla! 4 uyumlu sürümde çalışıyor. Ayarları çok kolay ve bir PWA (manifest dosyası, servis çalışanı, vb.) için gereken tüm öğeleri tamamen otomatik olarak oluşturmanızı sağlıyor. Hiçbir programlama bilgisi olmadan herhangi bir kullanıcı eklentinin arayüzünden tüm ayarları yapabilir.

Eklentiyi akıllı telefonumda nasıl test edebilirim?

Eklentiyi ayarlayıp etkinleştirdikten sonra,  akıllı telefonunuz ile sitenizi ziyaret edin.

Sayfanın alt kısmında sitenin PWA sürümünün mevcut olduğunu belirten bir mesaj görünecektir. Sadece eklemeyi onaylamanız gerekiyor ve web siteniz akıllı telefonunuza bir uygulama olarak yüklenecektir.

Başka bir test imkanı da, Chrome Lighthouse uzantısıyla test etmektir. Bu ayrıca PWA'nın doğru bir şekilde kurulduğunu ve yapılandırıldığını Chrome tarayıcısında gösterir.

ExtensionCoder ücretli ve ücretsiz çok sayıda Joomla! Bileşeni Türkçe dil dosyaları ile sunmaktadır. PWA Maker isimli bu eklenti ücretli ancak Joomla Türkiye kullanıcıları için %40 oranında ( Sadece Türkiye'de yaşayanlar için ) indirim sağlamkta.  Kupon Kodu : JOOMLATR40

Joomla PWA Maker Linkine buradan ulaşabilirsiniz.

https://www.extensioncoder.com/joomla-progressive-web-application.html

https://www.extensioncoder.com/joomla-push-notification-extension.html

İlgili Makaleler

Joomla!® Keşfedin

Joomla!® Haberler

Joomla!® Destek

Sosyal Ağlar

© 2005 - 2023 Joomlatr.org. Her hakkı saklıdır.
Joomla!® name is used under a limited license from Open Source Matters in the United States and other countries. Joomlatr.org is not affiliated with or endorsed by Open Source Matters or the Joomla! Project.