Joomla! Nedir?

Joomla!, web içeriğini yayınlamak için ücretsiz ve açık kaynaklı bir içerik yönetim sistemidir (CMS). Yıllar boyunca Joomla! birçok ödül kazandı. Size, güçlü çevrimiçi uygulamalar geliştirmenize olanak tanır. CMS bağımsız kullanılabilen bir model görüntü denetleyicisi web uygulaması çerçevesinde inşa edilmiştir.

Joomla! platformun, kullanıcı dostu, geliştirilebilir, çok dilli, erişilebilir, duyarlı, arama motorunun optimize edilmiş ve çok daha fazla olmasını sağlayan global geliştiriciler ve gönüllüler topluluğu sayesinde en popüler web sitesi yazılımlarından biridir.

JOOMLA BROŞÜRÜNÜ İNDİR

İçerik yönetim sistemi (İYS) nedir?

Bir CMS'nin tanımı, bir web sitesi projesi veya intranet uygulamasının içeriğini, verilerini veya bilgilerini yönetme (tümü veya bir kısmı) için farklı izin düzeylerine sahip birden fazla kullanıcıya olanak sağlayan bir uygulamadır (web tabanlı).

Joomla! gerçek (çevrimiçi) dünyada

Joomla! tüm şekil ve büyüklükte milyonlarca web sitesini güçlendirmek için tüm dünyada kullanılmaktadır. Resmi Joomla! Showcase Directory'de Joomla! kullanan şirketlere ait örnekleri keşfedin.

Joomla şunlar için kullanılabilir:

 • Kurumsal web siteleri veya portallar, intranetler ve extranetler
 • Küçük işletme web siteleri
 • Çevrimiçi dergiler, gazeteler ve yayınlar
 • E-ticaret ve çevrimiçi rezervasyonlar
 • Devlet ve kar amacı gütmeyen ve kurumsal web siteleri
 • Dernekler, okul ve cami web siteleri veya portalları
 • Kişisel veya aile ana sayfaları ...

Bir web ajansınız var, Joomla! bana nasıl yardımcı olabilir?

Müşterileriniz için web siteleri geliştiren bir ajanssanız, Joomla! sizin için mükemmel bir araçtır (avantaj ve özelliklerimizi inceleyin). Gelişmiş bir kullanıcı olmasanız bile kurulumu ve kurulumu kolay olacak şekilde tasarlanmıştır. Kısa bir öğrenme ile (aynı zamanda ücretsiz video eğitim) müşterileriniz için hızlıca site oluşturabileceksiniz. Ardından, kısıtlı özellikte müşterilerinizi kendi sitelerini kolayca yönetmeleri için yetkilendirebilirsiniz.

Müşterilerinizin özel istek ihtiyacı varsa, Joomla! oldukça genişletilebilir ve Joomla! Eklentiler Dizininde binlerce uzantı (çoğu GPL lisansı altında ücretsiz) bulunmaktadır.

Bir geliştirici olarak, Joomla'yı daha gelişmiş bir şekilde kullanabilir miyim?

Bazı şirketler ve kuruluşlar, Joomla! Çekirdek paketinde bulunanların ötesine geçen gereksinimlere sahiptir. Bu durumlarda, Joomla'nın güçlü uygulama çerçevesi, geliştiricilerin Joomla'nın gücünü neredeyse sınırsız yönlere uzatan sofistike eklentiler oluşturmalarını kolaylaştırır.

Çekirdek Joomla! Framework geliştiricilerin hızlı ve kolay bir şekilde kurulmasını sağlar:

 • Stok kontrol sistemleri
 • Veri raporlama araçları
 • Uygulama köprüleri
 • Özel ürün katalogları
 • Entegre e-ticaret sistemleri
 • Karmaşık iş rehberleri
 • Rezervasyon sistemleri
 • İletişim araçları

Joomla! PHP ve MySQL tabanlı olduğundan, açık herkesin kullanabileceği bir platform paylaşabilir ve desteğine güçlü uygulamalar geliştiriyoruz. Joomla! Framework'ü kullanma hakkında daha fazla bilgi edinmek için Joomla! Framework sitesini ziyaret edin.

Joomla! benim için doğru çözüm gibi görünüyor. Nasıl başlarım?

Joomla!, ücretsiz, açık ve GPL lisansı altındaki herkes tarafından kullanılabilir. Temelleri öğrenim için Joomla! ile Başlarken bölümünü okuyun. 

 • Joomla'yı kendiniz kurmaya hazırsanız:
 1. Joomla! en son sürümünü indirin
  Joomla indirme Portalında bulabilirsiniz, zaman kaybetmeden çalışmaya başlayacaksınız. Yardıma ihtiyacınız olursa, resmi forumlar ve belgelerimizi ziyaret edin. Eğitim videolarımızı da izleyebilirsiniz. Joomla'yı şimdi indir
 • Joomla! yüklemek zorunda kalmadan başlamak için başka bir yol sağlar:
 1. launch.joomla.org adresinde ücretsiz web sitesi
  İlk Joomla web sitenize hemen başlamanın en kolay yolu budur. Tamamen ücretsiz ve tamamen işlevsel bir web sitesini saniyeler içinde başlatabilir ve içeriğinizi hemen çevrimiçi yayınlamaya başlayabilirsiniz.
  launch.joomla.org'u şimdi deneyin >>

İlgili Makaleler

Joomla!® Keşfedin

Joomla!® Haberler

Joomla!® Destek

Sosyal Ağlar

© 2005 - 2023 Joomlatr.org. Her hakkı saklıdır.
Joomla!® name is used under a limited license from Open Source Matters in the United States and other countries. Joomlatr.org is not affiliated with or endorsed by Open Source Matters or the Joomla! Project.